Partnerskou organizaci Brighter Futures založily v roce 2004 společnosti TNS a UNICEF. Název „lepší zítřky“ odráží cíl této organizace; snaží se pomáhat méně privilegovaným dětem z rozvojových zemí plně využít jejich skutečný potenciál.

 

U základů charitativního programu Kantar stála společnost TNS. Pro děti v Malawi, Bolivii a Bangladéši, ohrožené náročnými životními podmínkami plánuje do roku 2014 vybrat jeden milion amerických dolarů.

 

Tým Kantaru má za sebou nemálo úctyhodných výkonů. V roce 2010 zdolal horu Kilimandžáro, na což o rok později navázal cyklistickou výpravou do And, díky níž dokázal vybrat 200 tisíc dolarů. Letos se zaměstnanci Kantaru úspěšně postavili výzvám v Himalájích, aztéckých horách a na Sahaře. Díky těmto výkonům, ale i díky každodenní a o poznání méně dobrodružné charitativní práci jednotlivých zaměstnanců, dokázal Kantar získat již šest set tisíc z cílové částky jeden milion dolarů.

 

Program nabízí unikátní možnost sledovat projekty přímo v místě určení. Nejzapálenější fundraisery bere UNICEF výjezdy do terénu, kde se mohou na vlastní oči přesvědčit, jak jsou využívány vybrané finanční prostředky. Možnost zažít tvrdou realitu a vidět, jak obrovské změny je možné díky projektu realizovat, popisují jako zcela zlomový zážitek.

 

Spolupráce TNS s organizací UNICEF trvá již osm let. Započala v reakci na ničivou vlnu tsunami v jihovýchodní Asii v roce 2004. Jednorázová charitativní akce vzbudila zájem o trvalejší program, který by zúročil široký zeměpisný dosah společnosti. A tak začala společnost TNS budovat a podporovat školky v Kambodži a dětské koutky v Malawi.

 

V roce 2008 získalo partnerství nové jméno Brighter Futures a rozšířilo se napříč celou skupinou Kantar.

 

Potírání dětské práce v Bangladéši

V Bangladéši je 13% dětí ve věku od 5 do 14 let nuceno pracovat (často ve velmi nebezpečných podmínkách), aby mohlo podporovat své rodiny. Cílem Brighter Futures je inicovat nutné sociální změny, poskytnout dětem dovednosti potřebné pro život a provést legislativní reformu. Projekt podporuje 2 500 rodin a má pomoci 6 000 pracujících dětí vrátit se zpátky do školy.

 

Ochrana bolívijských dětí před násilím

V současné době je 2 200 000 milionů dětí a adolescentů v Bolívii oběťmi násilí; mnohem víc jich je zapleteno do kriminality mladistvých, válek gangů a zneužívání drog. Organizace Brighter Futures ve spolupráci s bolivijskou vládou usiluje o revizi zákonů tak, aby chránily mladé lidi před vykořisťováním. V rámci projektu bude navíc vytvořeno devět speciálních jednotek, které budou řešit různé případy dětských a mladistvých obětí, či svědků kriminálních činů.

 

Výstavba dětských koutků v Malawi

Projekt Brighter Futures bude nadále pomáhat některým z 600 000 dětí v Malawi, které nemoc AIDS připravila o jednoho, nebo oba rodiče. Dětské koutky fungují na bázi komunity a dětem poskytují podporu, vzdělání, stravu, bezpečí a přístup k podpůrným službám. V rámci projektu bude vybudováno 150 dětských koutků.